slide 1slide 2


افتخاری دیگر

بزرگترین پروژه ترمووود ایران

باغ بهشت-سعادت آباد

 

slide 3

ekosampo اولین تولید کننده ترمووود در فنلاند

slide 4

خانه های پیش ساخته تمام چوب محصول شرکت HUTTMANN آلمان

slide 5

کفپوش های تمام چوب  آیریس

Demo Image

Demo Image

Demo Image

چوب های ترمووود دارای دو نوع گونه ی مختلف است :


گونه ی Thermo pine در تولید این چوب محصول ترمو از چوب های درخت های سوزنی برگ یا کاج (pine) استفاده میشود .
در تهیه چوب های ترمو از گونه های مختلفی چوب های سوزنی برگ و پهن برگ استفاده م یشود ولی 2 گونه رایج که بیشترین استفاده خواهان را دارد می توان به Thermo pine و Thermo ash  اشاره کرده
ترمو pine  : تولید این محصول از چوب درخت های سوزنی برگ ، کاج یا pine  استفاده می شود که رنگ آن قهوه ای روشن دارد .
ترمو Ash : در تولید این چوب از درخت های پهن برگ زبان گنجشک یا Ash استفاده می شود که رنگ آن قهوه ای تیره میباشد و بدون گره میباشد.

1.    عکس العمل چوب ترمو در مقابل عوامل محیطی نظیر باد ، باران و رطوبت چگونه است ؟
ج : چوب های ترمو به خاطر عملیاتی که روی آنها صورت گرفته است و در واقع کلیه باکتری های مضر داخل چوب و همچنین موادی که باعث تغییر فرم چوب از قبیل رطوبت ، صمغ ، و ... در این فرآیند بافت چوب را ترک کرده است در مقابل عوامل جوی مانند باد ، باران و رطوبت و گزند حشرات مقاوم می باشد.

2.    آیا چوبهای ترمو در مقابل UV آفتاب نیز مقاوم هستند ؟
ج : چوبهای ترمو در برابر uv آفتاب پس از چندسال تغییر رنگ می دهد.برای جلوگیری از تغییر رنگ چوبهای ترمو ( طوسی شدن آن ) و پوسیدگی به وسیله ی اشعه uv خورشید از رنگ های مخصوص چوب برای فضاهای باز استفاده می شود. این رنگ ها چوب را در برابر اشعه uv خورشید محافظت می کند و عمر چوب را نیز طولانی تر میکند و به علت تنوع رنگی بالایی که دارد هرنوع سلیقه ای را تامین می نماید.

3.    چوب های  ترمو شرکت آیریس از تولید کدام کشور و کدام شرکت می باشد ؟
ج : شرکت آیریس نمایندگی انحصاری شرکت Ekosampo فنلاند که از اولین و بزرگترین تولید کنندگان چوب ترمو در فنلاند می باشد را دارا است .

4.    عمرمفید چوب های ترمو چندسال است ؟
ج : عمرمفید چوب های ترمو به اندازه ی عمر مفید ساختمان می باشد .

5.    ضخامت پروفیل چوبهای ترمو مورد استفاده نما چند میلی متر باید باشد ؟
ج : استاندارد تائید شده از سمت شرکت تولید کننده ضخامت 20mm می باشد و شرکت تولیدکننده فنلاندی ضخامت های کمتر از 20 میلی متر را برای نماهای بیرون توصیه می کند.

6.    چرا چوب ترمو نباید روی آهن نصب شود ؟
ج : به دلیل اختلاف ضریب انبساط و انقباض آهن و حرکت ناشی از آن شرکت آیریس از نصب چوب مستقیماً برروی آهن جداً خودداری می کند..


7.    سندیکای جهانی ترمووود چه وظایفی دارد ؟
ج : انجمن بین المللی تولیدکنندگان ترموود ( Thermo wood Association ) که مقر آن در کشور فنلاند است ، در سال 2000 به منظور ترویج و گسترش این محصول در فنلاند تاسیس شد تا بر تولیدات چوبهای ترموی اعضای این سندیکا نظارت داشته باشد. این نظارت شامل موارد متعددی می باشد که مهمترین آن مشخصات فنی می باشد . از وظایف این سندیکا بازدید از کارخانجات تولیدکننده چوب ترمو توسط ناظرین این سندیکا و بررسی و آزمایش مرتب محصولات تولید شده در آزمایشگاه های مخصوص است .

8.    چوبهای زیرسری مورد استفاده شرکت آیریس از چه نوع است ؟
ج : چوب های زیرسری به علت مقاومت در قبال حشرات و نیز تاثیرات جوی می بایست از نوع فرآوری شده ، اشباع استفاده شود و بدین ترتیب از هرگونه آسیب  به نمای چوب اصلی ( ترموود ) جلوگیری شود .

9.    سطح مناسب برای چوب های زیرسازی چه شرایطی باید داشته باشد ؟
ج : سطح مناسب برای نصب چوب های زیرسازی باید حتماً تراز و شاقول باشد که سطح یا به صورت سیمانی و در غیر این صورت از زیرسازی استفاده می شود که جزئیات آن در مراحل نصب ذکر شده است .

 

در حال حاضر پارکتهای تمام چوب  در مدل های مختلفی ارائه می شود.

پارکتهای متراکم ،(solid)
این نوع پارکت قدیمی ترین نوع پارکت می باشد که معمولا در ضخامت های 8 تا 20 میلیمتری و با عرض ها و طول های مختلفی عرضه میگردد.این نوع پارکت با چسب های مخصوص نصب می گردد و پس از آن عملیات ساب و لاک روی آن انجام می گیرد.

با پیشرفت تکنولوژی این امکان  برای سازندگان پارکت فراهم شده که پارکت های چند لایه تولید کنند.پارکت های چند لایه با استقامتی بیشتر و تنوع انواع چوب در لایه رویی علاوه بر کیفیت  بهتر باعث اقتصادی شدن این محصول برای مصرف کنندگان  می باشد .

پارکتهای دو لایه
این پارکتها از دو لایه چوب تشکیل شده که معمولاٌ لایه زیرین از چوب سوزنی برگ می باشد و لایه بالایی چوب انتخابی  میباشد .معمولاٌ این نوع ازپارکتها ضخامت 10 تا 12 میلی متر دارند و با پوشش کامل لاک و پولیش نهایی که در کارخانه روی آن انجام می شود آماده نصب میباشند و با چسب مخصوص پارکت نصب میگردند.

پارکتهای سه لایه
این پارکتها از سه لایه چوب تشکیل شده است که دو لایه زیرین از چوب سوزنی برگ تشکیل شده و لایه رویی چوب انتخابی میباشد ضخامت این نوع پارکتها معمولاٌبین 14 تا 16 میلی متر میباشد،عرضها بین 15 تا 21 سانتی متر  و طولها بین 80/1 تا 40/2 متر میباشد، که با پوشش کامل لاک (یا روغن) و پوشش نهایی در کارخانه تولید میگردد.
این مدل از پارکتها که تنوع مختلفی دارد در حال حاضر از رایج ترین مدلهای استفاده شده میباشد . به این صورت که در لایه اصلی(رویی)با چوب  انتخابی، از 2 یا 3 قطعه چوب هم عرض و با طولهای متفاوت استفاده میشود ،که تنوع بی نظیری را ایجاد میکند .همچنین در گونه دیگری از این مدل جهت لایه اصلی رویی چوب انتخابی از یک قطعه چوب استفاده میشود.

پارکتهای تمام چوب به دلیل تنوع در طرحها و رنگهای مختلف طبیعی ،زیبایی، تنوع در ضخامت، مقاوم بودن و قابلیت ساب و لاک زدن به دفعات، سالهاست که به عنوان یکی از محبوب ترین کفپوشها مورد استفاده قرار میگیرند .

 

استفاده از چوب های ترمووود با کیفیت ( مورد تائید سندیکای جهانی ترمووود ) و ضخامت مناسب برای نمای خارجی ساختمان شرط لازم و ضروری می باشد ولی رعایت نکات نصب که در ذیل آمده است ضامن دوام و ثبات چوب های ترمو می باشد .
ابتدا توصیه میگردد که مرحله نصب چوب ترمو در مراحل پایانی ساختمان در نظر گرفته شود تا علاوه بر افزایش سرعت نصب ، کمترین آسیب احتمالی به آن وارد شود .

مراحل نصب

الف . زیرسازی اولیه
•    این زیرسازی بسته به شرایط ساختمان به دو صورت امکان پذیر است .
1.    زیرسازی سیمانی
•    در این زیرسازی ضخامت سیمانکاری مورد نیاز می بایست حداقل 4 سانتی متر باشد.
•    سیمانکاری در راستای افقی و عمودی می بایست حتما تراز و شاقول باشد.
2.    زیرسازی فلزی
•    در این زیرسازی اندازه پروفیل های آهنی مصرفی باید حداقل (40*40 mm) باشد ولیکن در صورت کمبود فضا استفاده از پروفیل های (20*40 mm) نیز بلامانع است .
•    فاصله بین آهن کشی ها حداکثر 50 سانتی متر میباشد .
•    دقت شود که برای قسمت هایی که آهن کشی برگشت دارد 15 سانتی متر برگشت مورد نیاز است .
•    لازم به ذکر است که زیر سازی فلزی به علت دقت عمل تراز و شاقولی سیستم و نهایتا زیبایی کار تمام شده نسبت به زیرسازی سیمانی ترجیح داده میشود .
•    جهت نصب (افقی یا عمودی بودن )زیرسازی فلزی هم جهت با چوب نهایی است .

ب . زیرسازی ثانویه
1.    زیرسازی چوبی
لازم و ضروری است که حتی الامکان نماهای چوبی به خصوص چوب های ترمو روی زیر سری چوبی نصب گردد و از نصب مستقیم آن بر روی پروفیل آهنی به علت اختلاف ضریب انبساط و انقباض آهن جدا خودداری فرمایید .علاوه براین لازم به ذکر میباشد که چوبهای زیر سری به علت مقاومت در قبال حشرات و نیز تاثیرات جوی می بایست از نوع فرآوری شده ، اشباع استفاده شود و بدین ترتیب از هرگونه آسیب به نمای چوب اصلی ( ترمووود)جلوگیری شود .
این شرکت چوب های زیر سری با خصوصیات  فوق را از کارخانه Holz Schmidt آلمان و تحت نمایندگی شرکت مذکور وارد می نماید .
فاصله بین زیرسازی چوبی حداکثر 50 سانتی متر است .

ج . اتصال زیرسازی ثانویه به زیرسازی اولیه
1.    اتصال زیرسازی ثانویه (چوبی) به زیرسازی اولیه سیمانی از طریق پیچ و رولپلاک انجام می پذیرد .

 

برای جلوگیری از تغییر رنگ چوب های ترمو(طوسی شدن آن)و پوسیدگی به وسیله اشعه uv خورشید از رنگ های مخصوص چوب  برای فضا های باز استفاده می شود.این رنگ ها چوب را در برابر اشعه uv خورشید محافظت مکند  وعمر چوب را نیز طولانی تر می کند و به علت تنوع رنگی بالایی  که دارد  هر نوع سلیقه ای را تامین می نماید.


 Woca
شرکت WoodCare دانمارک پیشینه  چهل ساله  دارد  و از ابتدا فعالیت این شرکت در تولید مواد محافظت کننده از چوب برای فضا های خارجی و داخلی  بوده است.

محصولات این شرکت به نام اختصاری WOCA شناخته می شوند.  

شرکت WoodCare دانمارک با پیشرفت تکنولوژی وتوسعه تولید ، طیف کاملی از محصولات  جهت مراقبت از چوب و همچنین ترمیم  و نگهداری از سطوح چوب در برنامه خود قرار داده است ودر بازارهای کوچک و بزرگ صنعت چوب خود را مطرح کرده است.
محصولات WoodCare دانمارک سازگار با محیط زیست است و از نظر بیولوژیکی توسط موسسه بیولوژیک محصولات ساختمان (IBR آلمان مورد ازمایش قرار گرفته و تایید شده است.

Q

گونه های ترمو

 

ادامه مطلب

l

محافظت از ترمو

 

ادامه مطلب

W

سئوالات متداول

 

ادامه مطلب

(

انواع پارکت ها

 

ادامه مطلب

 • حضور آیریس در نمایشگاه

  نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان یکی از بزرگترین و مهمترین رویدادها در صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی در ایران می باشدکه هر ساله در شهر تهران بر گزار میشود.
  شرکت آیریس تابان آسیا در این نمایشگاه ،طیف وسیعی از محصولات متنوع خود را به نمایش گذاشته بود.این محصولات که شامل نماهای تمام چوب ساختمان(thermowood)،پارکت های تمام چوب،کفپوش های تمام چوب فضای باز،در های تمام چوب و خانه های پیش ساخته چوبی از برترین و لوکس ترین برند های روز اروپایی بود.

 • فرانک لوید رایت

  معمار آمریکایی درباره چوب می گوید:
  چوب صمیمانه ترین و انسانی ترین مصالح است،انسان عاشق پیوند با آن است،دوست دارد آن را لمس کند و از دیدن آن لذت می برد.

 • نمای ساختمان

  نمای ساختمان همچون جامه ای بر تن ساختمان می باشد .نما حاکی از موقعیت فرهنگی سازندگان ساختمان است و نشانگر میزان نظم در ساختمان، امکانات و ذوق تزیین و خانه آرایی طراح و مالک و زیبا تر جلوه دادن چهره شهر می باشد.
  با توجه به زندگی شهر نشینی وبه تبع آن ماشینی شدن جامعه ،ازدیاد جمعیت،آلودگی هوا ، آلودگی صوتی ،......با وارد کردن چوب که عنصری از طبیعت می باشد می توان حس زیبایی شناسی و آرامش را به شهر باز گرداند.

درباره ما

شرکت مهندسی – بازرگانی  آیریس تابان آسیا، عرضه کننده مصالح چوبی ساختمان از تولید کنندگان معتبر اروپایی می باشد. لازم به ذکر است که مدیران آیریس تابان آسیا در جهت ارایه خدمات بهتر به مشتریان خود علاوه بر تامین مصالح چوبی در زمینه طراحی، خدمات مهندسی و اجرا و همچنین خدمات پس از فروش در کنار مشتریان خود خواهد ماند.

ادامه مطلب

تماس با ما

تهران،نیاوران،خیابان پور ابتهاج(نرسیده به کاشانک)،خیابان خداوردی،کوچه آراسته،پلاک 12

تلفن: 22296209 - 26154623
فکس: 26455246