برند لوکس Louise Vuittonو نمای چوبی
در فوریه سال 2013 فروشگاه جدید Louise Vuitton در شهر کانکون، مکزیک افتتاح شد. این فروشگاه شعبه دوم این برند و بزرگترین فروشگاه  آمریکای لاتین است.
این طرح توسط  معماران: Jose-Carlos Valdivia de Los Ríos و Gustavo Carmona ، ویک معمار مکزیکی به نام Materia-Arquitectónica  که سرپرست تحقیقاتی این پروژه بود  طراحی شده است.
 هدف آنها خلق یک نمای چوبی بود که یادآور الگوی  ضربدری و نمادینی بود که زینت بخش بسیاری از محصولات برند لوکس Vuitton Louise است.. چالش طراحان بسیار بزرگ بود، چرا که می بایست علاوه بر در نظر گرفتن استاندارد های بالای کیفیت و همچنین سازگاری با آب و هوای مرطوب و پر از گردباد کانکون ازدیدگاه زیبایی شناسی نیز جذاب و مورد توجه باشد.
در نتیجه تیم های مختلف اجرایی وارد رقابت شدند که شرکت مکزیکی – شیلیایی INNTEC با معرفی Accoya برنده این رقابت شد.این شرکت با پیشنهاد چوب های Accoya که با ویژگی های اصلی این پروژه که عبارت اند از:ثبات، دوام، دافع حشرات، مقاومت در برابر UV خورشید ، و همچنین 50 سال گارانتی کاملاً هماهنگ بود ،بهترین راه حل را رائه کرد.
بیش از 223 پنل چوبی که هر پنل از 9 پروفیل تشکیل شده است برای ایجاد نمای بیرونی در این پروژه استفاده شده است.
 این پروژه  توسط یک  تیم 15 نفره در 10 روز بر روی سازه فولادی با پروفایل های فلزی نصب گردید.و در آخر برای حفاظت هر چه بیشتر آن با پوشش لاک و روغن  پوشانده شد.
جزییات پروژه عبارتند از:
Project Architect: LOUIS VUITTON ARCHITECT: JOSÉ-CARLOS VADIVIA DE LOS RÍOS
Detail Architect: MATERIA ARQUITECTÓNICA: GUSTAVO CARMONA
Façade project: INNTEC – PEDRO REYES J.
Structural Engineer: ELOY MORALES

 

تماس با ما

تهران،نیاوران،خیابان پور ابتهاج(نرسیده به کاشانک)،خیابان خداوردی،کوچه آراسته،پلاک 12

تلفن: 22296209 -22286212
فکس: 26455246