پل چوبی موسی!!!
نه ،چشم هایتان شما را فریب نمی دهد،آب در واقع جدا شده است!!!!!این پدیده باور نکردنی پل چوبی غوطه ور در آب، واقع در هلند است. این پل راه منحصر به فردی برای دسترسی به قلعه هلندی قرن 17 است.

این قلعه خاک هلندی واقع در غرب برابانت در قرن 17 میلادی توسط یک خط آبی دفاعی در طول حملات نیروهای فرانسوی و اسپانیایی محافظت شده است.

این قلعه به وسیله یک خندق آبی احاطه شده بود که آب این خندق به اندازه ای عمیق بود که از پیشرفت دشمنان به داخل این قلعه جلوگیری می کرد ولی برای استفاده از قایق درون آن کم عمق بود.

این پروژه از پروژه های مرمتی اخیر معماران RO&AD می باشد.این معماران به دنبال ساختن سازه ای بودند که دسترسی بازدیدکنندگان را به خطFort de Roovereکه بزرگترین قلعه احاطه شده توسط یک خندق بود را راحت کند در عین اینکه زیبایی سایت و همچنین چشمگیر بودن  آن را حفظ کند.

راه حل آنها ایجاد یک پل  غرق شده توسط آب بود که با پیروی از خط شیب برج و بارو و نشست خاک و سطح آب آن را عملا نامرئی به نظر رساند تا اینکه نزدیک به قلعه شود.

این پل توسط پنل های چوبی accoya  به صورت ستون در 2 طرف و با چوب های جنگلی Hardwood برای کف و پله ها ساخته شده است.دوام چوب Accoyaو کارایی تضمین شده در زمین و در آب شیرین باعث استفاده از این چوب در این سازه شده است.این شکاف آبی این اجازه را به بازدید کنندگان می دهد که یک پیاده روی منحصر به فرد را از نظر تاریخی در سراسر راه را تجربه نمایند

جزیئات پروژه از قرار زیر است:


 

Architects: RO&AD Architecten
Location: Halsteren, The Netherlands
Client: Municipality of Bergen op Zoom
Material used: Accoya wood
Project Area: 50 sqm
Photographs: Courtesy of RO&AD Architecten

 

تماس با ما

تهران،نیاوران،خیابان پور ابتهاج(نرسیده به کاشانک)،خیابان خداوردی،کوچه آراسته،پلاک 12

تلفن: 22296209 -22286212
فکس: 26455246