نوآوری در سازه های چوبی

گزارش ها حاکی از آن است که در کانادا مرکز طراحی های نوآورانه ای با چوب افتتاح شده است. این مرکز ، ساختمانی است که کاملاً از چوب ساخته شده که توسطMichael Green Architecture طراحی شده است و   قرار است معماران ، محققان ، اساتید و افرادی که در حرفه معماری حرفی برای گفتن دارند ، در این ساختمان جمع شوند و ایده های جدید و خلاقانه ای برای استفاده بیشتر از چوب در معماری ارائه دهند.

سازه بلند مرتبه تمام چوب

از آنجائیکه چوب یکی از مصالح ساختمان سازی است که با روحیه بشر بیشترین هماهنگی را دارد، محققان تاکید دارند استفاده از این عنصر در ساختمان ها باید افزایش یابد. در بخش هایی از این ساختمان آموزش استفاده از چوب در طراحی داخلی و معماری صورت می گیرد. در بخش هایی دیگر نیز سالن ها و فضاهایی پیش بینی شده است که فعالان صنعت چوب و مقامات دولتی در آن جلساتی را به همین منظور برگزار می کنند. سادگی ساختار این بنا که بخش های زیادی از آن با چوب ساخته شده است، به نوعی بیانگر پتانسیل چوب برای کاربردهای خلاقانه در معماری است. این ساختمان نزدیک به 30 متر ارتفاع دارد و بلند ترین ساختمان اداری جهان با سازه چوبی می باشد.

نما داخلی سازه تمام چوب کانادایی

 

برای ساخت چنین بناهایی که تماماً از چوب ساخته می شوند ، باید از لحاظ فنی نیز نوآوری هایی را در تکنیک ساخت و معماری به کار برد.با توجه به تحقیقات گسترده که در آمریکل ی شمالی بر روی چنین سازه هایی انجام شده است ،ایمین بودن هر چه تمام تر اینگونه بناها و اعتبار آن به اثبات رسیده است و چنین ساختاری را می توان برای ساختمانهای 20 تا 30 طبقه نیز با ساختار امن و استاندارد استفاده کرد.

مفتخریم که اعلام کنیم شرکت آیریس تابان آسیا نماینده رسمی Huttmann (تولید کننده سازه های چوبی )اولین وارد کننده و مجری سازه های چوبی بر اساس آخرین تکنولوژی فنی و مهندسی روز اروپا می باشد. برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

 

سازه های چوبی بلند مرتبه

تماس با ما

تهران،نیاوران،خیابان پور ابتهاج(نرسیده به کاشانک)،خیابان خداوردی،کوچه آراسته،پلاک 12

تلفن: 22296209 -22286212
فکس: 26455246