خانه چوبی درختی
این خانه درختی ساکت و آرام که شاید هر کسی را دقایقی چند در رویا فرو برد که مدتی بتواند در آن باشد  تا از سرو صدا و هیاهوی زندگی پر مشغله و ماشینی این روزها به دور باشد توسط شرکت جنگل آبی (Blue Forest) که متخصص در ساخت خانه های لوکس درختی می باشد طراحی و ساخته شده است و موفق به دریافت جایزه سالانه نمایشگاه خانه ایده آل در مارس 2013 در لندن شده است.

ایده اولیه این طرح از یک بیشه کوچک از درختان بر روی تپه ای دور الهام گرفته شده است و خطوط منحنی استفاده شده در این طرح نیز برگرفته از خطوط انحنا یافته در طبیعت و جنگل های باستانی می باشد.

نصب و مونتاژ این خانه درختی در کمتر از 1 هفته انجام شده است و پس از نمایشگاه، به یک بیمارستان کودکان در انگلستان اهدا شد.

تمرکز بر توسعه پایدار از چوب
شرکت Blue forest  برای به اجرا در آمدن این طرح بلند پروازانه خود از چوب های شرکت Kebony استفاده کرده است.
فن آوری اساسی Kebony یک فرآیند منحصر بفرد است که باعث بهبود ویژگی های گونه های درخت و سازگار با محیط زیست می باشد. این فرآیند در چوب باعث شده که تمام ویژگی های گونه های  مختلف درختهای مناطق گرمسیری مانند  teak و Ipe را داشته باشند. Kebonisering یک فرآیند است  که باعث ارتقای کیفیت خواص چوب و طولانی تر شدن عمر چوب نیز می شود. چوب بصورت قابل توجهی با ثبات تر و سخت تر می شود و در عین حال عمر آن نیز افزایش می یابد. این خاصیت از دلایل انتخاب چوب Kebony در پروژه های شاخص و برتر در آمریکا، بریتانیا و چندین کشور اروپایی و حتی در آسیا شده است.

دلایل مهم انتخاب Kebony از سوی شرکت Blue Forest
شرکت Blue Forest پیشتاز در ساخت و ساز انواع کلبه های چوبی لوکس در کشورهای دوستدار محیط زیست می باشد. این سازه های چوبی بازتابی از محیط اطراف آنها هستند و به طبیعت اطراف آن متمایل هستند.
Adrian Pye مدیر فروش Kebony می گوید: برای ما خیلی هیجان انگیز و منحصر بفرد است که درگیر این پروژه که سازگار با محیط زیست است، باشیم. این امر نشان دهنده این است که چگونه نوآوری Kebony می تواند در تکمیل یک پروژه دوستدار محیط زیست نقش داشته باشد.
مدیر فروش شرکت Blue Forest آقای Simon Payne می گوید: علاقه آنها به ساخت خانه های درختی و سازگار با محیط زیست بدون صدمه زدن به محیط زیست است. طراحی این خانه درختی بازتاب طبیعت اطراف خانه است که باید آن را محافظت کنیم. بنابراین استفاده از Kebony یک انتخاب کاملا مناسب برای این پروژه پیشگام است. این شرکت نروژی Kebony دارای محصولی خوب و عالی برای کار است.

 

تماس با ما

تهران،نیاوران،خیابان پور ابتهاج(نرسیده به کاشانک)،خیابان خداوردی،کوچه آراسته،پلاک 12

تلفن: 22296209 -22286212
فکس: 26455246